Historie Klubu saharských chrtů

"……..přišel jsi z druhé strany země, abys na mne pohlédl svýma orientálníma očima lemovanýma černí, očima plnýma lásky. Jsi ztělesnění sladkosti a klidu, které náhle exploduje v ohromujícím, nekontrolovaném činu, když se opět staneš divokým zvířetem."
(dr. Helene Yousei, Alžír)


Klub saharských chrtů se rozhodla založit skupina nadšenců po dohodě na jarní výstavě v Brně v roce 1995. Koncem roku 1996 byla na Českomoravskou kynologickou unii zaslána žádost o uznání klubu za člena ČMKU. V květnu dalšího roku byl klub akceptován prozatímně jako čekatel a za řádného člena byl přijat v roce 1999.

V České republice je Klub saharských chrtů jediných specializovaným chovatelským klubem pro plemeno azawakh a sloughi. Byly v něm odchovány z celosvětového hlediska zajímavé vrhy. Své klubové výstavy tradičně pořádá v termínu vhodném pro tato teplomilná orientální plemena a k posuzování zve hlavně zahraniční rozhodčí.

Kromě chovatelství plemene azawakh a sloughi je posláním klubu sdružovat příznivce saharských chrtů a vyvíjet zájmovou kynologickou činnosti tak, aby se tato orientální plemena v České republice zachovala a rozšiřovala.

0 Comments:

Okomentovat

<< Home